Питний режим дитини

Всі батьки повинні знати, що в раціоні дитини обов’язково має бути присутня звичайна питна вода.

За статистикою дослідження, що його провела  Медична школа Університету Шеффілда, більше ніж 60 % дітей шкільного віку страждає від зневоднення різного ступеня і саме через те, що випиває недостатньо води протягом дня.

Наслідки такого порушення питного режиму можуть бути вкрай важкими: починаючи від загальної слабкості і перевтоми до втрати свідомості і пошкодження нирок . Дитяче зневоднення особливо небезпечно, адже організм маленької дитини містить 80 % води , тоді як середня кількість води в організмі дорослої – близько 60 % . Кількість рідини , яку потрібно приймати дитині, змінюється в залежності від її віку, раціону харчування , самопочуття, навіть пори року та вологості повітря, також і через кількість фізичних навантажень тощо.

Фахівці Європейської федерації з безпеки харчових продуктів (EFSA) стверджують, що належний водний режим сприяє правильній терморегуляції, підтримує фізичній і когнітивній функціям, покращує пам’ять та увагу  Звичайно , протягом дня ваша дитина може пити яку завгодно рідину: чай , сік і інші напої, однак звичайна питна вода обов’язково повинна бути в раціоні дитини, щоб підтримувати здоровий розвиток і загальну активність .Рекомендований режим дня дитини 5-10 років з урахуванням питного режиму:

  • Як тільки дитина прокинулася, їй потрібно випити 1 склянку питної води (200 мл).
  • Варто також випивати по кілька ковтків води на кожній перерві, щоб в цілому випити 400 мл води під час занять в школі.
  • Відразу ж після уроків – ще склянку чистої води.
  • Коли дитина пообідала, потрібно почекати 30 хвилин і тоді випити 200 мл води. Так само необхідно випивати склянку води і після активних фізичних вправ.
  • За годину до сну ввечері рекомендується випивати ще одну склянку  чистої питної води.