Шановні жителі Березівського району!

На території Березівського району знову зафіксовано поодинокі випадки кору – вірусного захворювання, яке здатне уражати всі вікові групи не зважаючи на те, що найбільш сприятливими до кору вважаються діти. Серед хворих є як діти, так і дорослі, яким своєчасно не зробили щеплення.

Кір – небезпечне вірусне захворювання, саме ця інфекція є однією із основних причин дитячої смертності у світі.

Вірус дуже швидко поширюється – він передається при розмові, кашлі, чханні чи будь-якому тісному контакті з хворим. Як тільки у людини з’являються перші ознаки вірусу – вона вже поширює інфекцію. Інкубаційний період триває від 7 до 17 днів.

При цьому інфекція дуже швидко поширюється, тож з потоком повітря вірус може навіть поширитися у сусідні приміщення, наприклад через вікна, вентиляцію тощо.

Перші тривожні ознаки небезпечного вірусу – людина стає млявою, у неї порушується сон, знижується апетит. Пізніше з’являється нежить та кашель, а також підвищується температура, стають чутливими очі, важко дивитись на світло, інколи доходить до запалення ока (кон`юктивіт). Часто ці симптоми можна сплутати зі звичайною застудою чи грипом. При цьому на внутрішній стороні щік, а іноді й губ, вже з’являються дрібненькі цятки. Це вже одна із основних ознак, що в хворого таки кір.

Вже на 4-5 день після перших симптомів температура знову підвищується до 39-40 градусів, а на шкірі з’являється дуже помітний висип червоних цяток.

До симптомів може додатися ще й пронос. Також може посилитись головний біль, інколи хворі навіть непритомніють.

Якщо хвороба проходить без ускладнень, то вже до тижня часу хворому має стати краще. Тоді у людини нормалізується температура, проходить кашель та нежить, а верхній шар шкіри, на якій був висип, починає відлущуватись.

Цей вірус небезпечний ще й тим, що ускладнення після хвороби можуть бути не безпечнішими за саму недугу. Інфекція сильно понижує імунітет і організм стає чутливим до будь-якої бактеріальної інфекції.

Ускладнення можуть торкнутися і дихальної системи – це пневмонія, бронхіт. Також часто після перенесення вірусу може виникнути запалення середнього вуха, часто це трапляється у маленьких дітей.

Кір наносить відбиток і на нервову систему, в деяких випадках може призвести до енцефаліту (запалення головного мозку).

Щеплення в районні проводиться відповідно до статті 27 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», статей 1 та 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» та Закону України «Про затвердження Загальнодержавної програми імунопрофілактики та захист у населення від інфекційних хвороб на 2009-2015 роки», на виконання наказів МОЗ України від 14.01.2013 року № 13 «Про інформування щодо стану імунізації та охоплення населення імунопрофілактикою».

Вакцинація найдієвіший спосіб попередити інфекційне захворювання. Вакцина «Пріорікс», що входить до національного календаря, закуповується за державний кошт і надається дітям до 18 років безоплатно. Вакцина є в наявності в структурних підрозділах закладу, має відповідні сертифікати та реєстраційні посвідчення, що підтверджують її якість та безпеку. Згідно календаря щеплень, вакцинацію роблять дитям у 12 місяців та 6 років.

Просимо батьків вакцинувати дітей, згідно з календарем щеплень і надолужити пропущенні щеплення якнайшвидше.

Щеплення – життєво важливе для кожної дитини. Не позбавляйте дитину захисту. Не забувайте і про себе!

Комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Березівської районної державної адміністрації від 12 січня 2018 року № 1 на підставі статті 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» та враховуючи неблагополучну епідемічну ситуацію в Одеській області та району з кору, прийнято рішення про заборону прийому до дитячих навчальних закладів дітей, що не мають щеплень проти кору, що є одним із основних протиепідемічних заходів з реагування на спалах.

Вжиття зазначеного заходу є необхідним, оскільки відвідування дитячих закладів під час неблагополучної епідемічної ситуації дітьми, що не мають щеплень, є небезпечним та становить ризик для розповсюдження інфекції серед населення.

Якщо ви вже захворіли:

Для постановки діагнозу, необхідний обов’язковий огляд лікаря. Не займайтесь самолікуванням. Викличте лікаря на дім. До огляду сімейним лікарем уникайте контактів з іншими людьми та не відвідуйте медичні заклади самостійно. Госпіталізація потрібна не завжди. В кожному окремому випадку лікар, після огляду, визначить режим лікування – дома чи в лікарні.

Головний лікар                                 

КНП «Березівський районний ЦПМСД» І.М. Кондрашова